17sie
Wysyłka masowa SMS - jak wybrać narzędzie i przeprowadzić skuteczną kampanię - nagłówek

Wysyłka masowa SMS – jak wybrać narzędzie i przeprowadzić skuteczną kampanię?

Wysyłka masowa SMS – obok email marketingu – stanowi już od lat ważny element strategii komunikacji z klientami w wielu przedsiębiorstwach. Jeśli jeszcze tego nie robisz, może najwyższy czas zacząć?

Wysyłka masowa SMS to skuteczne narzędzie, które pozwala firmom na szybkie i efektywne dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Niezależnie od tego, czy chodzi o powiadomienia, promocje, czy aktualizacje, wysyłki SMS umożliwiają natychmiastową komunikację z klientami.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, czy warto realizować wysyłki masowe SMS do klientów, jak wybrać właściwe narzędzie do tego rodzaju kampanii i o czym należy pamiętać, przygotowując taką wysyłkę – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Wysyłka masowa SMS to nie tylko szybki, ale także skuteczny sposób na dotarcie do klientów. Wybór odpowiedniego dostawcy i platformy jest ważny, ale to nie wszystko, o czym warto pamiętać.

Wysyłka masowa SMS - jak wybrać narzędzie i przeprowadzić skuteczną kampanię - zdjęcie 1

Wysyłka masowa SMS – sprawdzone platformy, których możesz użyć

Wybór odpowiedniej platformy do masowej wysyłki SMS-ów jest niemal tak ważny, jak dobre hasło reklamowe. Na polskim rynku dostępne są różne opcje, które różnią się ceną, funkcjonalnością i obsługą klienta. Oto krótkie zestawienie najpopularniejszych platform:

 • SMSAPI. To jedna z najpopularniejszych polskich platform do wysyłki SMS-ów. Oferuje wiele funkcji, takich jak personalizacja wiadomości czy raporty dostarczalności, a także integrację z popularnymi systemami CRM i e-commerce. SMSAPI jest znane z niezawodności i wysokiej jakości obsługi klienta.
 • Redlink. Redlink to platforma, która oferuje zaawansowane funkcje do zarządzania kampaniami SMS. Umożliwia segmentację odbiorców, personalizację wiadomości i śledzenie wyników w czasie rzeczywistym. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi kampaniami SMS.
 • SMS Center. Ta platforma jest znana z niezawodności i wysokiej dostarczalności wiadomości. SMS Center oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak automatyzacja wysyłki SMS, co czyni ją idealnym wyborem dla firm o dużym obciążeniu komunikacyjnym. Dodatkowo SMS Center jest znanym graczem na rynku, co gwarantuje stabilność i doświadczenie.
 • Bitrix24. Bitrix24 to kompleksowe narzędzie do zarządzania relacjami z klientami, które oferuje również funkcję masowej wysyłki SMS-ów. Umożliwia ono tworzenie spersonalizowanych kampanii, a także śledzenie wyników i analizę danych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą zintegrować swoje działania SMS z innymi kanałami komunikacji.
 • FreshMail. Choć FreshMail jest najbardziej znany jako narzędzie do email marketingu, oferuje również funkcję wysyłki SMS. Pozwala to na łatwe i efektywne zarządzanie kampaniami multikanałowymi. FreshMail posiada także szereg funkcji analitycznych, które pomagają optymalizować skuteczność kampanii.

Każda z tych platform ma swoje unikalne cechy. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak koszt, funkcjonalność, obsługa klienta, a także integracja z innymi systemami, które już używasz.

Wysyłka masowa SMS - jak wybrać narzędzie i przeprowadzić skuteczną kampanię - zdjęcie 2

Wysyłka masowa SMS – dlaczego wybór narzędzia jest istotny?

Jak już się dowiedzieliśmy, masowa wysyłka SMS to jeden z kluczowych elementów naszej branży i to niezależnie od tego, czy korzystasz z agencji do email marketingu, czy nie. Jest kilka powodów, dla których warto spędzić dłuższą chwilę, rozważając, które narzędzie do masowej wysyłki SMS-ów wybrać.

 • Dostarczalność. Najważniejszym celem każdej kampanii SMS-owej jest to, aby wiadomości dotarły do odbiorców. Niektóre platformy mają lepszą dostarczalność niż inne, co może mieć znaczący wpływ na skuteczność kampanii. Warto sprawdzić opinie wśród użytkowników (np. na grupach na Facebooku) albo sprawdzić kilka rozwiązań własnoręcznie.
 • Funkcjonalność. Różne platformy oferują różne funkcje. Niektóre posiadają na przykład zaawansowane narzędzia do segmentacji odbiorców, personalizacji wiadomości czy analizy wyników. Wybór platformy, która daje możliwości odpowiadające potrzebom Twojego biznesu, może znacznie zwiększyć efektywność kampanii.
 • Integracja. Dla wielu firm ważne jest to, aby platforma do wysyłki SMS-ów mogła być zintegrowana z innymi systemami, takimi jak CRM czy systemy e-commerce. Umożliwia to automatyzację procesów i lepsze zarządzanie danymi.
 • Obsługa klienta. Dobry dostawca powinien oferować wsparcie w razie problemów czy pytań. Wysoka jakość obsługi klienta może znacznie ułatwić korzystanie z platformy i pomóc w rozwiązywaniu problemów.
 • Koszt. Oczywiście, cena jest również ważnym czynnikiem. Różne platformy mają różne modele cenowe, a koszt może zależeć od liczby wysyłanych wiadomości, liczby odbiorców czy używanych funkcji. Wybór platformy, która oferuje dobre stosunek ceny do jakości, może przynieść znaczne oszczędności.

Wysyłka masowa SMS - jak wybrać narzędzie i przeprowadzić skuteczną kampanię - zdjęcie 3

Wysyłka masowa SMS – jak zrobić to dobrze?

Przedstawiamy kilka wskazówek, które przydadzą Ci się podczas prac nad masową wysyłką SMS-ów:

 • Zrozum swoją grupę docelową. Aby wiadomości były skuteczne, muszą być dopasowane do odbiorców. Zrozumienie swojej grupy docelowej, ich preferencji i potrzeb jest kluczowe dla tworzenia wiadomości, które przyciągną ich uwagę i skłonią do działania.
 • Personalizuj wiadomości. Personalizowane wiadomości mogą znacznie zwiększyć skuteczność kampanii. Może to obejmować dodanie imienia odbiorcy do wiadomości, dostosowanie oferty do jego preferencji czy wysyłanie wiadomości w odpowiednim czasie.
 • Bądź konkretny. Wiadomości SMS mają ograniczoną liczbę znaków, więc ważne jest, aby być jak najbardziej konkretnym. Staraj się przekazać najważniejsze informacje w jak najkrótszy i najprostszy sposób.
 • Dodaj wezwanie do działania. Każda wiadomość powinna zawierać jasne CTA (call to action). Powinno ono mówić odbiorcom, co mają zrobić po przeczytaniu wiadomości – czy ma to być wejście na stronę internetową, zarejestrowanie się na wydarzenie, czy może skorzystanie z oferty.
 • Testuj i optymalizuj. Różne wiadomości mogą działać różnie na różne grupy odbiorców. Ważne, aby testować odmienne podejścia, analizować wyniki i optymalizować kampanię na podstawie zebranych danych.
 • Pamiętaj o zgodności z prawem. Wysyłka SMS-ów jest regulowana prawnie, więc upewnij się, że kampania jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Obejmuje to przede wszystkim uzyskanie zgody na kontakt od odbiorców i umożliwienie im rezygnacji z otrzymywania wiadomości.

Podsumowanie

Wysyłka masowa SMS to wartościowy sposób komunikacji, który może przynieść sporo korzyści dla Twojego biznesu. Wybór odpowiedniej platformy i dostawcy jest ważny, ale pamiętaj, że skuteczna kampania SMS-owa to także kwestia starannego planowania i realizacji. I nie przesadzaj z częstotliwością wysyłek, aby nie rozdrażnić swoich odbiorców. Smartfon to dużo bardziej intymna, a więc i bardziej drażliwa sfera niż chociażby skrzynka email. Newsletter wysyłany raz na tydzień, a nawet dwa razy w tygodniu nie stanowi problemu. Jedna, maksymalnie dwie kampanie SMS-owe to raczej maksimum.

Jeśli zaciekawiła cię przedstawiona strategia, ale nie wiesz, jak odpowiednio poprowadzić taką kampanię, skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.

Redakcja merytoryczna
Artur Dąbrowski
Artur Dąbrowski

Artykuły na bloga Animails pisze cały nasz zespół, ale to ja czuwam nad ich jakością i poprawnością - zarówno językową, jak i merytoryczną.

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia bądź sugestie dotyczące naszej pracy, napisz do mnie na :)