05wrz

Marketing nieruchomości – jak sprzedawać mieszkania i domy?

Marketing nieruchomości to odpowiedź na skomplikowany i konkurencyjny rynek, gdzie decyzje o zakupie opierają się na długich rozważaniach dotyczących dużej inwestycji.

W związku z tym marketing nieruchomości wymaga odmiennego podejścia od wielu innych branż. Dwa kluczowe narzędzia, które mogą pomóc w efektywnej promocji i sprzedaży nieruchomości, to email marketing i marketing automation. Jak wykorzystać je do poprawy sprzedaży? Przedstawiamy szereg wskazówek!

Cyfrowa transformacja branży nieruchomości nie jest już przyszłością, lecz teraźniejszością. Email marketing i marketing automation to nie tylko narzędzia, które pomagają dotrzeć do nowych klientów, ale również klucz do zbudowania trwałych relacji, które w długoterminowej perspektywie – umiejętnie prowadzone – przekładają się na wzrost sprzedaży.

Marketing nieruchomości – jak wykorzystać email marketing?

Email marketing jest skutecznym narzędziem, które pozwala nawiązywać bezpośrednie kontakty z potencjalnymi klientami. Pamiętaj jednak, że Twój newsletter musi dostarczać wartość, a nie być tylko narzędziem sprzedaży.

 • Edukacja: Utwórz cykl maili edukacyjnych, które pomogą klientom zrozumieć proces zakupu nieruchomości. To może obejmować kwestie związane z finansowaniem, aspektami prawnymi czy aktualnymi trendami na rynku nieruchomości.
 • Prezentacja ofert: Udostępniaj informacje o nowych mieszkaniach i domach dostępnych w Twojej ofercie. Upewnij się, że zdjęcia są wysokiej jakości, a opisy są jasne i przekonujące.
 • Dopasowanie treści do odbiorcy: Segreguj swoją bazę na podstawie preferencji klientów, takich jak rodzaj nieruchomości, lokalizacja, czy budżet. Dzięki temu możesz personalizować treści i wysyłać oferty najbardziej dopasowane do ich potrzeb.

Marketing nieruchomości – jak wykorzystać marketing automation?

Marketing automation, czyli automatyzacja działań marketingowych, pozwala oszczędzić czas i zwiększyć efektywność działań. W jaki sposób?

 • Automatyczne emaili po wypełnieniu formularza: Jeśli potencjalny klient wypełni formularz kontaktowy na Twojej stronie, ustaw automatyczne wysyłanie wiadomości powitalnej. Może to być proste „dziękuję za zainteresowanie” lub zawierać więcej informacji o procesie zakupu.
 • Automatyzacja na podstawie aktywności na stronie: Jeśli posiadasz system śledzenia aktywności na stronie, możesz utworzyć zasady automatyzacji, które wyślą określone maile w oparciu o działania użytkownika. Na przykład, jeśli ktoś kilka razy odwiedził stronę z ofertą konkretnego mieszkania, możesz automatycznie wysłać mu więcej szczegółów o tej ofercie.
 • Automatyzacja w oparciu o interakcje z mailami: Ustaw automatyczne przypomnienia dla osób, które otrzymały, ale nie otworzyły Twojego emaila. Wykorzystaj również funkcje analityczne do zrozumienia, które treści są najbardziej angażujące dla twoich odbiorców.

Marketing nieruchomości – najlepsze praktyki w email marketingu

Są pewne zasady, których warto się trzymać, niezależnie od tego, w jakiej branży działamy. Prowadząc email marketing zawsze należy:

 • Mierzyć i testować: Testuj różne rodzaje treści, formaty wiadomości, a także dni i godziny wysyłki, aby zrozumieć, co działa najlepiej dla Twojej grupy docelowej.
 • Dbać o jakość listy mailingowej: Regularnie aktualizuj swoją bazę danych. Usuwaj nieaktywne adresy email i dbaj o pozyskiwanie nowych subskrybentów.
 • Budować relacje: Pamiętaj, że zakup nieruchomości to wielki krok dla większości ludzi. Buduj zaufanie poprzez regularne komunikowanie się z klientami, dostarczanie wartościowych treści i dbanie o profesjonalizm na każdym etapie procesu.

Marketing nieruchomości – nie porzucaj klasycznych form komunikacji z potencjalnymi klientami!

Pamiętaj, że w marketingu nieruchomości niezmiernie ważne są również bardziej tradycyjne narzędzia i techniki. Choć żyjemy w erze cyfrowej, nie możemy lekceważyć siły drukowanych materiałów i bezpośredniego kontaktu z klientem. Pracując dla naszych klientów z branży nieruchomości, wspieramy nasze działania email marketingowe, przygotowując lub sugerując przygotowanie takich materiałów jak:

 • Broszury i prezentacje: Profesjonalnie przygotowane broszury i prezentacje to podstawa w marketingu nieruchomości. Zadbaj, aby były one starannie zaprojektowane, zawierały atrakcyjne zdjęcia i przekonujące opisy nieruchomości. Ważne jest również, aby materiały te były zgodne z Twoim brandem i prezentowały jednolity, profesjonalny wizerunek firmy.
 • Billboardy i plakaty: Billboardy i plakaty umieszczone w strategicznych miejscach mogą skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Ważne jest jednak, aby były one dobrze zaprojektowane i łatwo czytelne. Pamiętaj, że w przypadku takiej reklamy, masz zaledwie kilka sekund na przyciągnięcie uwagi przechodniów.
 • Open house i spotkania z klientami: Bezpośredni kontakt z klientami jest nieoceniony. Organizowanie dni otwartych (open house), podczas których klienci mogą osobiście zobaczyć nieruchomość, jest doskonałym sposobem na zainteresowanie ich ofertą. Podczas takich spotkań, ważne jest, aby być dobrze przygotowanym i odpowiedzieć na wszystkie pytania klientów.
 • Wizualizacje 3D i wirtualne spacery: Coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne technologie, takie jak wizualizacje 3D i wirtualne spacery, które pozwalają klientom „zwiedzić” nieruchomość bez opuszczania domu. To narzędzie jest szczególnie przydatne w przypadku sprzedaży nieruchomości na etapie projektu.

Korzystanie z tych tradycyjnych narzędzi, w połączeniu z wykorzystaniem email marketingu i marketing automation, pozwoli Ci stworzyć skuteczną strategię marketingową dla Twojej firmy. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej równowagi między różnymi formami komunikacji i dostosowanie ich do swojej grupy docelowej.

Marketing nieruchomości – wysyłki do baz zewnętrznych

Firmy, które mają nieruchomości na sprzedaż, ale nie mają własnej bazy adresowej, mogą skorzystać z wysyłek do baz zewnętrznych. Ważne jest jednak, aby pamiętać o przestrzeganiu zasad etyki oraz przepisów prawa dotyczących ochrony prywatności i spamu. Współpraca powinna odbywać się z wiarygodnymi partnerami oferującymi listy mailingowe składające się z osób, które wyraziły zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Treści maili powinny dostarczać wartości dla odbiorców, a nie być postrzegane jako natrętne reklamy. Pracując nad tego rodzaju kampaniami, zawsze gwarantujemy 100-procentową zgodność z przepisami. To możliwe dzięki stałym współpracom, nawiązanym z zaufanymi partnerami.

Marketing Nieruchomości – jakie firmy powinny zainwestować w email marketing?

Email marketing i automatyzacja są szczególnie przydatne dla następujących firm z branży nieruchomości:

 • Deweloperzy nieruchomości: Email marketing jest kluczowym narzędziem do informowania potencjalnych klientów o postępach w budowie, nowych ofertach i promocjach.
 • Agencje zarządzania nieruchomościami: Za pomocą email marketingu, agencje mogą informować o dostępnych nieruchomościach, a także utrzymywać kontakt z obecnymi klientami, informując o ważnych kwestiach związanych z zarządzaniem nieruchomościami.
 • Portale nieruchomości: Serwisy internetowe agregujące oferty nieruchomości mogą korzystać z email marketingu, aby informować użytkowników o nowych ofertach pasujących do ich kryteriów wyszukiwania.
 • Firmy inwestycyjne: Firmy, które inwestują w nieruchomości (np. w celu wynajmu) mogą korzystać z email marketingu, aby utrzymać kontakt z potencjalnymi inwestorami i informować ich o dostępnych możliwościach inwestycyjnych.

Słowem podsumowania…

Zarówno email marketing, jak i marketing automation, są niezastąpionymi narzędziami w marketingu nieruchomości. Pomagają utrzymać stały kontakt z klientami, dostarczać im wartościowe treści i zautomatyzować wiele zadań marketingowych. W połączeniu z tradycyjnymi materiałami, takimi jak broszury, prezentacje czy billboardy, stanowią kompleksowy zestaw narzędzi, które mogą znacząco zwiększyć zainteresowanie Twoją ofertą, a co za tym idzie – także sprzedaż.

Oczywiście każda firma jest inna, a co działa dla jednej, może nie działać dla innej. Dlatego ważne jest, aby zawsze dostosowywać strategię do specyfiki własnej firmy i potrzeb klientów. A przede wszystkim zawsze dąż do dostarczania wartości dla swoich klientów, a sukces przyjdzie naturalnie. Jeśli nie wiesz, jak do tego doprowadzić, możesz skorzystać z usług profesjonalnej agencji marketingowej, mającej wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu działań.

My takie posiadamy. Od lat pracujemy z wieloma firmami z branży nieruchomości. Po prawej znajdziesz formularz kontaktowy. Napisz do nas albo zadzwoń, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc.

Redakcja merytoryczna
Artur Dąbrowski
Artur Dąbrowski

Artykuły na bloga Animails pisze cały nasz zespół, ale to ja czuwam nad ich jakością i poprawnością - zarówno językową, jak i merytoryczną.

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia bądź sugestie dotyczące naszej pracy, napisz do mnie na :)