12wrz
Newsletter i Wordpress - zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek - nagłówek

Newsletter WordPress – zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek

Twoja strona działa na WordPressie? To rozwiązanie ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość zaimplementowania niezwykle przydatnych wtyczek, w tym takich, które pomogą rozwinąć Ci email marketing.

Jeśli chcesz zbudować bazę mailingową, rozpocząć regularną komunikację z klientami, zwiększyć sprzedaż poprzez newsletter (zakładamy, że chcesz ;-)), mamy dla Ciebie kilka świetnych rozwiązań, które Ci w tym pomogą. Wszystkie z nich mają postać wtyczek (płatnych lub częściowo płatnych) do WordPressa, dzięki czemu ich obsługa jest możliwa z poziomu panelu administracyjnego Twojej strony. Nic prostszego!

Wtyczki do email marketingu dla WordPress to niezastąpione narzędzia do zwiększania angażowania i budowania długotrwałych relacji z użytkownikami.

Newsletter WordPress – pięć popularnych wtyczek

Przedstawiamy pięć pluginów do WordPressa, które pomogą Ci rozwinąć email marketing w swojej firmie bez wychodzenia z panelu administracyjnego strony. Wystarczy je zainstalować, skonfigurować… i działać!

Newsletter i WordPress - zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek - MailPoet

MailPoet

MailPoet to jedno z najpopularniejszych narzędzi do email marketingu dostępnych dla WordPress. Pozwala na tworzenie, zarządzanie i wysyłanie newsletterów bezpośrednio z Twojego pulpitu. Możesz tworzyć niestandardowe formularze zapisu, segmentować swoje listy, a także śledzić wyniki za pomocą wbudowanych statystyk. MailPoet oferuje darmową wersję dla stron z mniej niż 1000 subskrybentów, a płatne plany zaczynają się od 15 dolarów miesięcznie.

Newsletter i WordPress - zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek - The Newsletter

Newsletter

Newsletter to wtyczka do newsletterów dla WordPress, która oferuje pełną kontrolę nad listami mailingowymi. Posiada funkcje do tworzenia niestandardowych formularzy, zarządzania subskrybentami, a także zapewnia statystyki dotyczące otwarcia emaili i kliknięć. Co więcej, jest w pełni zgodna z regulacjami GDPR. Newsletter oferuje zarówno darmową wersję, jak i premium, które zaczyna się od 65 dolarów za rok.

Newsletter i WordPress - zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek - Sendinblue

SendinBlue

SendinBlue (obecnie już Brevo, ale w bazie wtyczek do WordPressa dalej figuruje pod poprzednią nazwą) to rozbudowane narzędzie do email marketingu, które integruje się z WordPress. Oprócz funkcji email marketingowych, oferuje również narzędzia do marketing automation, CRM czy usługę SMS marketingu. Dzięki tej wtyczce, możesz tworzyć niestandardowe kampanie mailingowe, segmentować listy i analizować wyniki. SendinBlue posiada plan darmowy, który pozwala na wysyłanie do 300 emaili dziennie, a plany płatne zaczynają się od 25 dolarów miesięcznie.Newsletter i WordPress - zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek - OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster to potężna wtyczka do generowania leadów i konwersji dla WordPress. Pozwala na tworzenie różnych typów formularzy zapisu, takich jak pop-upy, slide-ins, itp., które możesz wyświetlać na podstawie zachowania użytkowników. OptinMonster nie oferuje darmowej wersji, a płatne plany zaczynają się od 9 dolarów miesięcznie.

Newsletter i WordPress - zgrany duet. Przegląd najlepszych wtyczek - Sumo

Sumo

AppSumo to kolejna wtyczka do email marketingu i generowania leadów dla WordPress. Oferuje narzędzia do tworzenia formularzy zapisu, pop-upów, a także do udostępniania na mediach społecznościowych. Wtyczka jest łatwa w użyciu i posiada funkcje do automatyzacji email marketingu. Sumo oferuje darmowy plan z ograniczonymi funkcjami, a plany płatne zaczynają się od 39 dolarów miesięcznie.

Newsletter WordPress – Podsumowanie

Wybór odpowiedniej wtyczki do newsletterów dla WordPressa zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Wymienione w tym artykule wtyczki to tylko niektóre z dostępnych opcji, które pomogą Ci skutecznie komunikować się z Twoimi odbiorcami, zwiększyć zaangażowanie na Twojej stronie oraz – last but not least – sprzedawać więcej.

Pamiętaj jednak, że sama wtyczka nie załatwi za Ciebie wszystkiego. Wciąż potrzebujesz kogoś (możesz to być Ty sam), kto zaopiekuje się email marketingiem w Twojej firmie: będzie pilnował kalendarza, opracowywał koncepcje, pisał copy, projektował grafikę, analizował wyniki, optymalizował…

Redakcja merytoryczna
Artur Dąbrowski
Artur Dąbrowski

Artykuły na bloga Animails pisze cały nasz zespół, ale to ja czuwam nad ich jakością i poprawnością - zarówno językową, jak i merytoryczną.

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia bądź sugestie dotyczące naszej pracy, napisz do mnie na :)