12cze
Emaile w HTML - najlepsze edytory do tworzenia newsletterów

Maile w HTML – najlepsze edytory kodu do tworzenia newsletterów

Maile w HTML to przede wszystkim wymóg posiadania precyzyjnego narzędzia – edytora kodu. Takowych na rynku jest oczywiście całe mnóstwo, ale my skupimy się dzisiaj na tych najbardziej popularnych. Tych, dzięki którym proces tworzenia emaili w HTML staje się jeszcze łatwiejszy i bardziej efektywny.

Edytory kodu są niezbędne dla każdego, kto chce tworzyć maile jako HTML. Dają one możliwość ręcznego pisania i edycji kodu, co daje większą kontrolę nad końcowym wyglądem emaila. W tym przeglądzie skupimy się na pięciu najpopularniejszych edytorach kodu: Sublime Text, Visual Studio Code, Atom, Brackets i Notepad++.

Wybór odpowiedniego edytora kodu to klucz do efektywnego i komfortowego tworzenia emaili w HTML. Ale jest też znacznie wygodniejsza metoda tworzenia newsletterów…

Emaile w HTML - najlepsze edytory do tworzenia newsletterów

Maile w HTML – popularne edytory, w których napiszesz kod newslettera

  1. Sublime Text to edytor kodu, który zyskał uznanie dzięki swojej szybkości i elastyczności. Oferuje wiele funkcji, które usprawniają proces pisania kodu, takie jak wielokrotne wybory, które pozwalają na jednoczesne edytowanie wielu linii kodu, czy też szybka nawigacja po całym projekcie. Sublime Text jest dostępny na wszystkich głównych platformach: Windows, Mac i Linux.
  2. Visual Studio Code, znany również jako VS Code, to darmowy edytor kodu od Microsoftu. Cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, takim jak debugowanie bezpośrednio z edytora, wsparcie dla kontroli wersji Git, a także możliwość instalacji dodatkowych rozszerzeń, które mogą ułatwić pracę z HTML.
  3. Atom to kolejny edytor kodu godny uwagi. Opracowany przez twórców GitHuba. Jest darmowy i open source, a także oferuje wysoki poziom konfiguracji. Z jego pomocą użytkownicy możesz dostosować praktycznie każdy aspekt edytora.
  4. Brackets to edytor skoncentrowany na potrzebach web designerów i deweloperów front-end. Unikalną cechą Brackets jest funkcja Live Preview, która pozwala zobaczyć zmiany w kodzie na żywo w przeglądarce, co jest niezwykle przydatne podczas tworzenia emaili w HTML.
  5. Ostatnim edytorem, o którym wspomnimy, jest… Notepad++. Jest to darmowy edytor kodu dostępny tylko dla Windows. Notepad++ jest bardzo lekki i szybki, ale jednocześnie oferuje wiele funkcji, takich jak podświetlanie składni, wsparcie dla wielu języków programowania i możliwość pracy z wieloma dokumentami jednocześnie.

Emaile w HTML - najlepsze edytory do tworzenia newsletterów

Emaile w HTML – edytory drag & drop alternatywą dla ręcznego pisania kodu

Choć edytory kodu dają dużą kontrolę nad wyglądem końcowym emaila, nie każdy chce lub potrzebuje pisać własny kod HTML. Jeśli należysz do tej grupy, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie tworzenie newsletterów w edytorach typu drag & drop, które oferują intuicyjne interfejsy i gotowe do użycia szablony. Swoją drogą o tym, jak stworzyć skuteczny newsletter dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu.

Jednym z najpopularniejszych edytorów tego typu jest Stripo. Dzięki prostemu interfejsowi drag & drop Stripo pozwala na łatwe tworzenie profesjonalnie wyglądających emaili bez potrzeby pisania kodu. Narzędzie oferuje ponad 300 predefiniowanych szablonów oraz bibliotekę złożoną z ponad 10000 obrazów i ikon, które można wykorzystać w swoich emailach. Dodatkowo Stripo umożliwia eksport gotowych emaili do ponad 60 platform email marketingowych, takich jak Mailchimp czy SendGrid.

Edytory emaili typu drag & drop, takie jak Stripo, oferują łatwą alternatywę dla manualnego kodowania emaili w HTML. Dzięki nim tworzenie atrakcyjnych i skutecznych emaili jest możliwe nawet dla osób bez doświadczenia w kodowaniu. Wybór między edytorem kodu a edytorem typu drag & drop zależy głównie od osobistych preferencji, doświadczenia i celów.

Emaile w HTML – a może edytor drag & drop wbudowany w narzędzie do email marketingu?

Jest też wiele edytorów drag & drop dostępnych jako część większych platform do email marketingu, takich jak:

  • MailerLite to platforma do email marketingu, która oferuje prosty w użyciu edytor emaili typu drag & drop. Dzięki niemu, można tworzyć atrakcyjne emaile z różnego rodzaju blokami treści, takimi jak tekst, obrazy, przyciski i nawet filmy.
  • GetResponse jest kolejną platformą do email marketingu z wbudowanym edytorem drag & drop. Oferuje on szeroki wybór gotowych do użycia szablonów, a także umożliwia tworzenie własnych emaili od podstaw.
  • FreshMail również oferuje intuicyjny edytor drag & drop. Dodatkowo, FreshMail oferuje narzędzia do personalizacji treści emaili, co może pomóc w zwiększeniu skuteczności Twoich kampanii email marketingowych.
  • MailChimp, jedna z najbardziej znanych platform do email marketingu, również posiada edytor typu drag & drop. Pozwala on na tworzenie emaili, które są zarówno atrakcyjne, jak i optymalizowane pod kątem różnych urządzeń.

Podsumowując…

Wybór edytora kodu do tworzenia emaili w HTML zależy od wielu czynników, w tym osobistych preferencji, poziomu zaawansowania czy używanego systemu operacyjnego. Wszystkie wymienione w artykule edytory są świetnym wyborem dla osób, które chcą pisać i edytować kod HTML ręcznie. Każdy z nich oferuje unikalne funkcje, które mogą pomóc w usprawnieniu procesu tworzenia emaili.

Jednak podejrzewamy, że większość osób będzie wolała skorzystać ze znacznie wygodniejszego rozwiązania, jakim są edytory drag & drop… albo zlecenie tej pracy agencji email marketingowej, takiej jak Animails 😉

 

 

Redakcja merytoryczna
Artur Dąbrowski
Artur Dąbrowski

Artykuły na bloga Animails pisze cały nasz zespół, ale to ja czuwam nad ich jakością i poprawnością - zarówno językową, jak i merytoryczną.

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia bądź sugestie dotyczące naszej pracy, napisz do mnie na :)